foto1
Naujoji gatvė
foto1
Alytaus panorama
foto1
Miesto fontanas
foto1
Alytaus piliakalnis
foto1
Miesto rotušė
Alytaus miesto vietos veiklos grupė Įm. k. 304045184 Rotušės a. 4, Alytus el. paštas info@alytusvvg.lt

Alytus VVG

Alytaus miesto vietos veiklos grupė

Siekdami užtikrinti miesto nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovų ir savivaldybės bendradarbiavimą, veikdami kartu, kviečiame alytiškius spręsti miesto socialines, ekonomines, užimtumo ir kitas problemas. Parengtoje Alytaus miesto vietos plėtros strategijoje atsižvelgta į miesto bendruomenės poreikius, mažinant socialinę atskirtį, skurdą, didinant įsidarbinimo galimybes, skatinant užimtumą.

Strategijoje numatytos veiklos, skirtos socialinei atskirčiai mažinti ir užimtumui skatinti. Tai – įvairios psichosocialinės ir sociokultūrinės paslaugos; pagalba namuose; savanorių bei bendruomenės narių, dirbančių su socialinės rizikos asmenimis, mokymai; informacijos sklaida tikslinių grupių asmenims apie įvairiose organizacijose prieinamas socialines paslaugas ir tarpininkavimas teikiant šias paslaugas; pagalba namuose; savipagalbos grupių steigimas ir kt.; kūryba paremta bendruomenės narių, menininkų ir kultūros institucijų partnerystė – sprendžiamos iš anksto identifikuotos socialinės problemos. Taip pat veikla, padedanti bedarbiams ir neaktyviems asmenims įgyti naujų profesinių įgūdžių – jų įtraukimas į visuomeninę veiklą (įskaitant neformalųjį švietimą, kultūrinę veiklą, savanorystę) ir tarpininkavimas dėl įdarbinimo (bendradarbiaujant su teritorijoje veikiančiu verslu ir vietos valdžia). Remiama bus ir neformali verslumą skatinanti iniciatyva (pvz.: mentorystė, tarpininkavimas, besikuriančio verslo ar individualią veiklą pradedančių asmenų konsultavimas), bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos tinklų kūrimas (įskaitant bendradarbiavimą su kaimo vietovių vietos veiklos grupėmis).

Alytaus miesto VVG valdybos pirmininkas Vaclovas Goštautas gruodžio 16 dieną 18.00 val. Alytaus miesto bendruomenės centre (Jaunimo g. 3) aptarė parengtą strategiją: „Dėkoju alytiškiams, kurie aktyviai prisidėjo kuriant vietos plėtros strategiją. Tikiu, kad bendru darbu pasiekti rezultatai duos didžiausią naudą Alytaus miesto gyventojams“. Parengtam strategijos projektui Alytaus miesto gyventojai kviečiami teikti pastabas iki šių metų gruodžio 31 dienos.

Alytaus miesto plėtros strategija apima visas Alytaus miesto seniūnaitijų teritorijas, todėl susitikimai buvo organizuojami gyventojams kuo arčiau gyvenamosios teritorijos: Alytaus miesto bendruomenės centre, Alytaus miesto socialinių paslaugų centre, Alytaus neįgaliųjų užimtumo dienos centre, Alytaus muzikos mokykloje, Alytaus Piliakalnio progimnazijoje, Alytaus miesto savivaldybėje. Informacija apie susitikimus buvo skelbta vietinėje spaudoje, radijuje ir Alytaus miesto savivaldybės bei Alytaus miesto vietos veiklos grupės tinklalapiuose.

Miestų vietos veiklos grupių strategijoms rengti numatoma skirti beveik 240 tūkst. eurų, iš kurių apie 220 tūkst. eurų – Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos socialinio fondo) lėšos, ir apie 20 tūkst. eurų – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos. Pareiškėjas privalės savo ir (arba) kitų šaltinių lėšomis (savivaldybių biudžeto ir (ar) privačiomis lėšomis) prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau nei 7,5 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Alytaus miesto vietos veiklos grupės informacija

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Dabar naršo

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Kalendorius

Rugsėjis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Prisijungimas