Alytuje pradėtas vykdyti projektas „Relaksinių ir socialinių paslaugų teikimas Alytaus miesto gyventojams“, kurio veiklomis siekiama sumažinti Alytaus miesto gyventojų patiriamą socialinę atskirtį ir padidinti socialinių paslaugų prieinamumą, suteikiant relaksines bei psichologo paslaugas negalią turintiems darbingo amžiaus asmenims.
Projekto apimtyje vyko aromaterapijos užsiėmimai, kurių metu dalyviai praktiškai susipažino su holistinės aromaterapijos nauda tiek fiziniam, tiek emociniam kūnui. Užsiėmimų dalyviai praktiškai mokėsi savimasažo paslapčių, pajuto terapinės klasės eterinių aliejų naudą emocinei būsenai, susipažino su terapinės klasės eterinių naudojimu maisto gamyboje, dalyvavo aroma-meditacijoje, gamino vonios druską su eteriniais aliejais bei įsisavino keletą labai paprastų, bet efektyvių harmonizuojančių praktikų kasdieniam naudojimui.
Su psichologe Romalda Stasioniene projekto dalyviai teorinių ir praktinių užsiėmimų metu buvo skatinami pažvelgti į save, į artimą, apsidairyti aplink ir surasti kitokį matymo kampą: atrasti savyje stiprybių, susidraugauti su trūkumais, pasidalinti geromis emocijomis su aplinkiniais ir kiekvienoje situacijoje atrasti teigiamus aspektus.
Penkių klasikinės relaksacijos užsiėmimų metu su Gerda Vensevičiūte projekto dalyviai mokėsi kvėpavimo, paleidimo, atleidimo, mindfulness(buvimo čia ir dabar) technikų. Per muziką, šokį jautė savo emocijas: džiaugsmą ar liūdesį, leido sau kurti naujus tikslus, norus, klausė meditacijų, pozityvių afirmacijų, meldėsi, spalvino mandalas. Tai džiaugsmo akimirkų kūrimas.
Relaksaciniai užsiėmimai, taikant įnovatyvius metodus projekto dalyvius sugrąžino į vaikystę ir priminė, kaip gera buvo žaisti. Žaisdami mes atsipalaiduojame, tampame nuoširdūs, pabudiname kūrybiškumą bei įnovatyvių metodų pagalba gebame atrasti naujų savybių, kitokį požiūrio kampą į esamą situaciją ar iškilusią problemą.
Po visų užsiėmimų projekto dalyviai jausdavosi atsipalaidavę, atsistatę fizinę ir emocinę būseną, laimingi, įgavę ryžto bei pasitikėjimo savo jėgomis.
Dėl Lietuvoje paskalbto karantino, teko šiek tiek sustabdyti tolimesnes veiklas – biofilinio dizaino užsiėmimus, tačiau tikimės, kad ši situacija neužsitęs ilgai ir galėsime vėl visi drauge susitikti įdomiuose užsiėmimuose.
Projektas prisideda prie Alytaus miesto vietos plėtros strategijos 2018-2022 m. 1 tikslo įgyvendinimo mažinant socialinę atskirtį patiriančių asmenų skaičių. Įgyvendinant projekto veiklas, prisidedama prie Veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtrauktiems didinimas ir kova su skurdu“ 8.6 investicinio prioriteto „BIVP strategijų įgyvendinimas“ 8.6.1 konkretaus uždavinio „Pagerinti vietines įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius“ rezultatų: suteiktos socialinės paslaugos 7 asmenims padės sumažinti socialinę atskirtį dėl neįgalumo.
Planuojamas bendras projekto unikalių dalyvių skaičius - 7 asmenys. Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.
Daugiau informacijos suteiks: VšĮ „Galiu kitaip“ projekto vadovė Lina Sosunovičienė - tel. 8 612 25131 ir projekto vadovė Regina Vilkelienė - tel. 8 698 02439.